Як зробити бібліотечну газету цікавою не тільки для фахівців вчилися бібліотекарі України


З 16 – 20 серпня 2021 р. відбувся дистанційний курс за темою «Верстка газети в програмі Microsoft Publisher». Организатор – Школа бібліотечного журналіста ХДНБ ім. В.Г Короленка
за підтримки Харківського обласного відділення (філія) ВГО Українська бібліотечна асоціація. Тьюторка курсу – В.В. Лужанчук, головна бібліотекарка відділу науково-методичної роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка. 

До навчання долучилися 22 фахівця бібліотек різних систем і відомств, спеціалісти культури та освіти з таких міст: Харків, Одеса, Чернівці, Запоріжжя, Хмельницький, Кривий Ріг, Суми, Дніпро, Миколаїв, Черкаси, Херсон та ін. Слухачі навчалися у закритої групі у фейсбуц, брали участь у zoom-лекціях, опрацьовували навчальні матеріали, відповідали на тести, виконували домашні завдання – створювали концепцію та верстку власної бібліотечної газети.

Під час zoom-лекцій учасники ознайомилися з основами дизайну і верстки газети, візуальними трендами 2021 року, дізналися, як працювати з програмою Microsoft Publisher, грамотно використовувати візуальні акценти та створювати власну «книгу стилю». Останні два дні курсу було присвячено перевірці і обговоренню тьютором і учасниками виконаних домашніх завдань та рефлексії – слухачі пройшли анкетування щодо організації навчання. Перебіг подій школи висвітлено на сторінці заходу у фейсбуці та на сторинках учасників за хештагами #КурсВЕРСТКА», #ШколаБібліотечногоЖурналіста, #ШБЖ.

За результатами навчання 16 учасників, які пройшли навчальні модулі та виконали завдання, отримали електронні сертифікати. Декілька кращих газет – «Книго
land» (Л. Понкратова, Сумська МЦБС), «Бібліоlife» (Н. Кононенко, Харківська ОУНБ), «Library bee» (Н. Шепелєва, ХДНБ ім. В.Г Короленка), «Правопис:перезавантаження» (Н. Стрілець, ХДНБ ім. В.Г Короленка), представлено на «Творчому майданчику» блогу Школи бібліотечного журналіста.

5 порад від тьюторки курсу:

 1.     Робіть грамотну основу вашої газети – колонки, повітря, шрифти. Це дозволить читачам комфортно сприймати інформацію.

2.     Розбивайте великі «цеглини» тексту – додавайте врізки, ілюстрації, підзаголовки.

3.     Уникайте застарілих прийомів оформлення – підкреслень, рамок, тіней, контрастного контуру шрифта.

4.     Пам'ятайте, що шрифт повинен бути читабельним. Уникайте використання різних шрифтів (за розміром і написанням).

5.     Заповнюйте весь простір газети (крім «повітря») змістовною інформацією. Адже ви створювали газету тому, що вам є що сказати!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

П'ята регіональна школа бібліотечного журналіста

Секрети електронного книговидання, або Як самостійно видати книгу

Цифровий прорив у бібліотеках світу