ДЕСЯТИЙ ВИПУСК ДАЙДЖЕСТУ БІБЛІОТЕЧНИХ ІННОВАЦІЙ «БІБЛІОSPACE»


У десятому випуску «БібліоSPACE» зібрано світовий досвід бібліотек щодо впровадження технологій штучного інтелекту та доповненої реальності. Також ви дізнаєтесь більше про цифрове управління бібліотечним простором.

Цифровізація невпинно трансформує всі сфери суспільного життя, оптимізує процес отримання інформації й послуг, зокрема бібліотечних. У новому випуску «БібліоSPACE» ви можете прочитати про те, як бібліотеки США, Канади та Гонконгу впровадили у свою роботу цифрове управління бібліотекою RFID та як ці технології допомагають розв’язувати проблеми сучасних книгозбірень.

Усе більшої популярності набувають технології штучного інтелекту, які дозволяють оптимізувати більшість повсякденних завдань бібліотекарів. Чималого досвіду в цих питаннях набули бібліотеки США, Швеції, Кореї та Японії, які впровадили технології доповненої реальності, ChatGPT та навіть використовують роботів.

Такий технологічний прогрес ще більше загострив питання медіаграмотності. Адже багато хто отримує інформацію з онлайн-джерел, і не завжди ці джерела є правдивими, доброчесними та безпечними. Місія бібліотек у цьому питанні — допомогти користувачам розпізнати дезінформацію, розвинути навички критичного мислення та навчити інформаційної грамотності. Як із цим справляються колеги з бібліотек Великої Британії, читайте у новому випуску «БібліоSPACE» за покликанням: Читати випуск №10

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Штучний інтелект для генерації зображень: вивчаємо нові інструменти

Відкрито реєстрацію на участь у ХІІІ Всеукраїнській онлайн-школі бібліотечного журналіста

ХІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА ОНЛАЙН-ШКОЛА БІБЛІОТЕЧНОГО ЖУРНАЛІСТА: ПІДСУМКИ