Цифровий прорив у бібліотеках світу

Знайомтесь з сьомим випуском «БібліоSpace»!


У номері: приклади цікавого досвіду переходу закордонних бібліотек на цифрові платформи, інноваційні кроки кнігозбірень задля зміни моделі діяльності, адаптація сервісів до дистанційної роботи.

Пандемійна ситуація змусила працівників бібліотек шукати та використовувати творчі, цифрові й аналогові рішення, щоб продовжувати задовольняти потреби своїх цільових груп. Під час локдауну бібліотеки залишалися чи не єдиними громадськими культурними й освітніми установами, з якими можна було хоча б зв'язатися телефоном або у чаті. У книгозбірнях світу надавався безкоштовний доступ до цифрових пропозицій і спрощувалися цифрові реєстрації. Читачі мали змогу отримувати спрощений доступ до електронних видань, дивитися трансляції фільмів, слухати аудіозаписи, відвідувати мовні онлайн-курси або навчальні тренінги. Їм пропонувалися віртуальні читання і літературні конкурси, практичні заняття і години читання для дітей на ютубі або у фейсбуці. Бібліотекарі різних країн активно використовували послуги доставляння книжок та книжкових добірок на безпечні відкриті майданчики. Після зняття обмежень бібліотеки одними з перших просвітніх установ відчинилися, дотримуючись санітарно-гігієнічних вимог в обслуговуванні користувачів. 

Отож, мандруймо разом з «БібліоSpace» за досвідом до бібліотек США, Німеччини, Великої Британії, Південно-Африканської Республіки, Фінляндії, Норвегії, Португалії та Нової Зеландії!


Автор-упорядник: Олег Соцков.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Штучний інтелект для генерації зображень: вивчаємо нові інструменти

Запрошуємо на майстер-клас «AI+Art».Відкрийте світ штучного інтелекту разом з нами!

Відкрито реєстрацію на участь у ХІІІ Всеукраїнській онлайн-школі бібліотечного журналіста