Про нас

Навчально-інноваційний проект з бібліотечної журналістики «Школа бібліотечного журналіста» створено на базі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка (ХДНБ) за грантової за підтримки програми «Бібліоміст» IREX/Україна, інформаційного партнерства НВП "Ідея" та журналу "Бібліотечний форум України".


Мета Школи – сприяння професійному розвитку бібліотекарів і створення позитивного іміджу бібліотек як безкоштовних загальнодоступних центрів доступу до інформації через ЗМІ різного рівня, бібліотечні ЗМІ (електронні та друковані) та через сайти і сервіси Web 2.0, 3.0.


Головне завдання Школи – засвоєння учасниками методів, прийомів, засобів журналістської діяльності та отримання практичних навичок.

Заняття проводяться за наступними темами:
«Журналістика – поняття, типологія»;
«Взаємодія бібліотек з засобами масової інформації»;
«Періодичний друк як основний вид бібліотечної журналістики»;
«Жанри бібліотечної журналістики»;
«Інформаційні жанри» (звіти, замітки, анонси, прес-релізи, інтерв’ю, репортажі та ін.); «Аналітичні жанри» (кореспонденції, рецензії, статті, журналістські розслідування);
«Аналітичні жанри» (бесіди, коментарі, анкети, огляди);
«Художньо-публіцистичні жанри» (есе, нариси, етюди, легенди та ін., в тому числі сатиричні – фейлетони, памфлети, сатиричні коментарі, анекдоти, пародії );
«Телевізійна журналістика»;
«Створення аудіоподкастів».

 Особливу увагу планується приділити специфіці жанрам журналістики в електронному середовищі, використанню інтернет-сервісів та каналам для формування власних бібліотечних ЗМІ. Планується проведення майстер-класів професіоналами.

  Учасники Школи отримують сертифікати та методичні матеріали з прослуханих курсів.
  Витрати на відрядження – за рахунок направляючої сторони.

 Керівник і модератор курсу, а також автор ідеї Школи, викладач – заступник директора з наукової роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка Людмила Володимирівна Глазунова, тьютори - співробітники науково-методичного відділу, науково-видавничого центру і науково-дослідного відділу бібліотекознавства та бібліографознавства Бібліотеки, а також викладачі Харківської державної академії культури.

Приєднуйтесь!

Координатори:

заступник директора з наукової роботи Людмила Глазунова
Контакти:
e-mail: milaglazunova@gmail.com

зав. сектором відділу науково-методичної роботи Наталія Шепелєва 
Контакти:
e-mail: libjournalist@gmail.com


http://korolenko.kharkov.com/
http://korolenko.kharkov.com/kharkivuba.html

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Штучний інтелект для генерації зображень: вивчаємо нові інструменти

Попередня програма #12ВсеукраїнськаШБЖ

Запрошуємо на майстер-клас «AI+Art».Відкрийте світ штучного інтелекту разом з нами!